The Moon Cup در زنان و پریود آنها

 

با سلام  به همه دوستان ..
در مجله کوه جدید مطلبی رو خوندم که اولا باید از مترجم این متن سرکار خانم پریسا حسین زاده تشکر ویژه ای بکنم برای ترجمه همچین مطلب آموزنده ای و بعد بهشون تبریک بگم به خاطر وارد شدن به موضوعی که شاید همگان بدانن ولی در آن وارد بحث نمی شوند .. بنده به عنوان سر پرست  در بسیاری از برنامه ها با این مشکل اعضای گروه خود برخورد کردم که صلاح دیدم با انتشار این مطلب در این وبلاگ شاید بخش کوچکی از مشکلات از بین برود .. 
عین مطلب از مجله کوه تابستان 91 سال هفدم :

                                       The Moon Cup        

                           مون کاپ

<< زنان و پریود آنها >> یکی از موضوعاتی است که اکثرا تمایل به اجتناب از عنوان آن دارند . اگر به این موضوع حساس هستید از مطالعه این مطلب خودداری کنید .

رفتن به دستشویی برای زنان در ارتفاع کاری دشوار و بسیار دشوارتر است اگر پریود باشند ، همگی حوله و تامپون های بهداشتی را می شناسیم اما کمتر کسی در مورد moon cup  یا ظرف پریود چیزی شنیده ، اولین باری که درباره آن مطلبی خواندم در سایت www.ukclimbing.com بود که زنی با سایرین توصیه میکرد هنگام پریود چگونه شرایط را در ارتفاع برای خود راحت تر کنند . این گزارش برای من جالب بود و آن را دنبال کردم ، و متوجه راحتی آن شدم .
cup moon  یک فنجان از جنس سیلیکون است که در داخل مجاری قرار میگیرد و درست مانند  یک تامپون مایعات را جمع می کند و لازم است هر از گاهی تخلیه و شسته شود و دوباره از آن استفاده شود ، استفاده از آن بسیار راحت بوده و به هیچ وجه آن را احساس نمی کنید .

مزایای بیشمار این وسیله :

1- همه چیز در این ظرف جمع می شود و امکان نشت یا خروج مایع بر اثر فعالیت وجود ندارد .

2- وقتی که همه چیز در محاصره است امکان انتشار بو وجود ندارد .

 

3- در مقایسه با تامپون یا نوار بهداشتی به مدت طولانی تری نیاز به تعویض و یا تخلیه دارد ( بستگی به شدت خونریزی شما دارد ) مدت ایده آل برای تعویض نکردن 12 ساعت است .

 

4- خطر سندروم شوک سمی ناشی از استفاده از تامپون و نوار بهداشتی را ندارد .

 

5- این ظرف فقط آن چیزی را که تولید شده جمع آوری میکند ، بنابراین تعادل طبیعی شما مختل نمی شود ( آن چیزی که تامپون به همراه دارد )

6- پد آلوده در کار نیست .

7- هیچ پارچه یا پنبه آلوده یا آویزانی در کار نیست .

8- قیمت آن به پول ایران بین 30 تا 40 هزار تومان است ولی اگر ارزش تامپون و نوار بهداشتی های خریداری شده در هر سال را با قیمت این ظرف مقایسه کنیم خرید آن بسیار به صرفه تر است .

9- ظروف پریود قابل استفاده مجدد است و برای سال ها می توانید از آن استفاده کنید کافی است کمی به تامپون های رها شده در طبیعت فکر کنید .

مضرات این وسیله :

1- دوشیزگان ( باکرگان ) به هیچ وجه نباید از این وسیله استفاده کنند .

2- هنگام خارج کردن آن باید ریلکس بوده و به این کار تسلط داشته باشید ، با تمرین این امکان فراهم میشود .

3- تخلیه آن در امکان عمومی و یا طبیعت کار چندان خوشایندی نیست ، زیرا لازم است که آن را قبل از استفاده مجدد بشوئید ، اما اگر دستمال مرطوب با یک بطری کوچک آب به همراه داشته باشید مشکلی به وجود نخواهد آمد .

/ 2 نظر / 1230 بازدید
masih

آقا دستتون دردنکنه....عالی بود فقط بگید از کجاها میشه تهیه کرد؟

ملیح

ممنون از اطلاعاتی که دادین تشکر